
White Tone With Pedestal Style Base Dining Table By Homeroots
This contemporary dining table comes complete with a butterfly leaf to easily accommodate many dining needs. The sleek pedestal style base is finished in a white lacquer and stainless steel platform. This table will not disappoint.
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 63in W x 36in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Number of Items Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822755113 |
| Product SKU: | 383829 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Tone Pedestal Style Base Dining |
| White Tone Pedestal |
| Style Base Dining Table |
| White Tone Pedestal Style Base |
| White Tone Pedestal Style |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,373.94
-65%$1,373.94
$480.88More Images

White Tone With Pedestal Style Base Dining Table By Homeroots
This contemporary dining table comes complete with a butterfly leaf to easily accommodate many dining needs. The sleek pedestal style base is finished in a white lacquer and stainless steel platform. This table will not disappoint.
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 63in W x 36in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Number of Items Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822755113 |
| Product SKU: | 383829 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Tone Pedestal Style Base Dining |
| White Tone Pedestal |
| Style Base Dining Table |
| White Tone Pedestal Style Base |
| White Tone Pedestal Style |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This contemporary dining table comes complete with a butterfly leaf to easily accommodate many dining needs. The sleek pedestal style base is finished in a white lacquer and stainless steel platform. This table will not disappoint.
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 63in W x 36in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Number of Items Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822755113 |
| Product SKU: | 383829 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Tone Pedestal Style Base Dining |
| White Tone Pedestal |
| Style Base Dining Table |
| White Tone Pedestal Style Base |
| White Tone Pedestal Style |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























