
White Tone Oval Style Marble Top And Base Dining Table By Homeroots
Dining rooms are often the most popular areas of a home and this classy contemporary dining table. This charming table includes a marble inspired top and base, Oval design style and chrome banding accents to create a warm and appealing entertainment setting.
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 71in W x 40in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Number of Items Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822755076 |
| Product SKU: | 383826 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Style Marble Base Dining Table |
| White Tone Oval Style Marble |
| Oval Style Marble Base Dining |
| Marble Base Dining Table |
| Tone Oval Style Marble Base |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,103.31
-65%$1,103.31
$386.16More Images

White Tone Oval Style Marble Top And Base Dining Table By Homeroots
Dining rooms are often the most popular areas of a home and this classy contemporary dining table. This charming table includes a marble inspired top and base, Oval design style and chrome banding accents to create a warm and appealing entertainment setting.
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 71in W x 40in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Number of Items Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822755076 |
| Product SKU: | 383826 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Style Marble Base Dining Table |
| White Tone Oval Style Marble |
| Oval Style Marble Base Dining |
| Marble Base Dining Table |
| Tone Oval Style Marble Base |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Dining rooms are often the most popular areas of a home and this classy contemporary dining table. This charming table includes a marble inspired top and base, Oval design style and chrome banding accents to create a warm and appealing entertainment setting.
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 71in W x 40in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Number of Items Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822755076 |
| Product SKU: | 383826 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Style Marble Base Dining Table |
| White Tone Oval Style Marble |
| Oval Style Marble Base Dining |
| Marble Base Dining Table |
| Tone Oval Style Marble Base |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























