
White Square Bar Table By Homeroots
This White Square Bar Table makes a beautiful incorporation to any outdoor space. Made from sturdy Eucalyptus and completed with a white painted finish, this table easily combines durability and glamour. This square topped table has a simple slatted design and tall legs to give you a bar table with the perfect height. 43" H x 24" W x 24" D.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 43in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | White Painted |
| Finish: | Painted |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 390044 |
| Product UPC: | 4512822879703 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $197.03
-65%$197.03
$68.96More Images



White Square Bar Table By Homeroots
This White Square Bar Table makes a beautiful incorporation to any outdoor space. Made from sturdy Eucalyptus and completed with a white painted finish, this table easily combines durability and glamour. This square topped table has a simple slatted design and tall legs to give you a bar table with the perfect height. 43" H x 24" W x 24" D.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 43in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | White Painted |
| Finish: | Painted |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 390044 |
| Product UPC: | 4512822879703 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This White Square Bar Table makes a beautiful incorporation to any outdoor space. Made from sturdy Eucalyptus and completed with a white painted finish, this table easily combines durability and glamour. This square topped table has a simple slatted design and tall legs to give you a bar table with the perfect height. 43" H x 24" W x 24" D.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 43in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | White Painted |
| Finish: | Painted |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 390044 |
| Product UPC: | 4512822879703 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























