
White Queen Bed By Homeroots
This queen bed provides a unique platform for everydays rest. The bed features dark gray leather upholstery and comes with a high headboard and white frame that exudes magnificence. Add it to your bedroom collection for a beautiful setting. Dimensions: 60" X 80" X 43".
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 43 H x 60 W x 80 D |
| Product Material: | High Gloss |
| Product Color: | White |
| Finish: | High Gloss |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366254 |
| Product UPC: | 4512839470498 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 80 43 White Queen Bed |
| White Queen Bed |
| 43 White Queen Bed |
| 60 80 43 White Queen |
| 80 43 White Queen |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
White Queen Bed By Homeroots
This queen bed provides a unique platform for everydays rest. The bed features dark gray leather upholstery and comes with a high headboard and white frame that exudes magnificence. Add it to your bedroom collection for a beautiful setting. Dimensions: 60" X 80" X 43".
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 43 H x 60 W x 80 D |
| Product Material: | High Gloss |
| Product Color: | White |
| Finish: | High Gloss |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366254 |
| Product UPC: | 4512839470498 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 80 43 White Queen Bed |
| White Queen Bed |
| 43 White Queen Bed |
| 60 80 43 White Queen |
| 80 43 White Queen |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This queen bed provides a unique platform for everydays rest. The bed features dark gray leather upholstery and comes with a high headboard and white frame that exudes magnificence. Add it to your bedroom collection for a beautiful setting. Dimensions: 60" X 80" X 43".
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 43 H x 60 W x 80 D |
| Product Material: | High Gloss |
| Product Color: | White |
| Finish: | High Gloss |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366254 |
| Product UPC: | 4512839470498 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 80 43 White Queen Bed |
| White Queen Bed |
| 43 White Queen Bed |
| 60 80 43 White Queen |
| 80 43 White Queen |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























