
White Plantation 3 Drawer Nightstand By Homeroots
Bring classic and timeless beauty to your space with the White Plantation 3 Drawer Nightstand. A beautiful white finish is complimented by cornice molding and architectural feet. The dark nickel hardware is a great visual contrast making this a stylish and classy addition to most any room. 28" x 28" x 17".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 28 H x 28 W x 17 D |
| Product Material: | Constructed With Pine Wood Solids |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White Finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399249 |
| Product UPC: | 808230075658 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Plantation Drawer Nightstand |
| Plantation Drawer Nightstand |
| White Plantation Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





White Plantation 3 Drawer Nightstand By Homeroots
Bring classic and timeless beauty to your space with the White Plantation 3 Drawer Nightstand. A beautiful white finish is complimented by cornice molding and architectural feet. The dark nickel hardware is a great visual contrast making this a stylish and classy addition to most any room. 28" x 28" x 17".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 28 H x 28 W x 17 D |
| Product Material: | Constructed With Pine Wood Solids |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White Finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399249 |
| Product UPC: | 808230075658 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Plantation Drawer Nightstand |
| Plantation Drawer Nightstand |
| White Plantation Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring classic and timeless beauty to your space with the White Plantation 3 Drawer Nightstand. A beautiful white finish is complimented by cornice molding and architectural feet. The dark nickel hardware is a great visual contrast making this a stylish and classy addition to most any room. 28" x 28" x 17".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 28 H x 28 W x 17 D |
| Product Material: | Constructed With Pine Wood Solids |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White Finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399249 |
| Product UPC: | 808230075658 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Plantation Drawer Nightstand |
| Plantation Drawer Nightstand |
| White Plantation Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























