
White Nightstand With 3 Drawers By Homeroots
Introducing a white 3 drawer nightstand , designed with sturdy construction and contemporary styling. Features include 2 large spacious drawers and 1 small spacious drawers. Intricate features include a bar style drawer handles, bracket style feet, and textured drawer fronts which together create this versatile nightstand fit for any decor style. Choose a white nightstand to upgrade your bedroom instantly!
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 27 H x 24 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 384057 |
| Product UPC: | 4512822757643 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $242.19
-65%$242.19
$84.77More Images



White Nightstand With 3 Drawers By Homeroots
Introducing a white 3 drawer nightstand , designed with sturdy construction and contemporary styling. Features include 2 large spacious drawers and 1 small spacious drawers. Intricate features include a bar style drawer handles, bracket style feet, and textured drawer fronts which together create this versatile nightstand fit for any decor style. Choose a white nightstand to upgrade your bedroom instantly!
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 27 H x 24 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 384057 |
| Product UPC: | 4512822757643 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Introducing a white 3 drawer nightstand , designed with sturdy construction and contemporary styling. Features include 2 large spacious drawers and 1 small spacious drawers. Intricate features include a bar style drawer handles, bracket style feet, and textured drawer fronts which together create this versatile nightstand fit for any decor style. Choose a white nightstand to upgrade your bedroom instantly!
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 27 H x 24 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 384057 |
| Product UPC: | 4512822757643 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























