
White Nightstand By Homeroots - 366257
Keep your bedtime essentials within your reach with this beautiful nightstand. Designed with a modern silhouette and two drawers, this nightstand gives you functionality without sacrificing beauty. Its top may hold your lamp or other decorative pieces, and it is made from wood that will stand the test of time. A white finish is applied, making it fit into any existing interior. Dimensions: 22" X 18" X 18".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 18 H x 22 W x 18 D |
| Product Material: | High Gloss |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Finish: | High Gloss |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366257 |
| Product UPC: | 4512839470467 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 22 18 18 White Nightstand |
| 18 18 White Nightstand |
| 18 White Nightstand |
| 22 18 18 White |
| 22 18 18 |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


White Nightstand By Homeroots - 366257
Keep your bedtime essentials within your reach with this beautiful nightstand. Designed with a modern silhouette and two drawers, this nightstand gives you functionality without sacrificing beauty. Its top may hold your lamp or other decorative pieces, and it is made from wood that will stand the test of time. A white finish is applied, making it fit into any existing interior. Dimensions: 22" X 18" X 18".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 18 H x 22 W x 18 D |
| Product Material: | High Gloss |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Finish: | High Gloss |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366257 |
| Product UPC: | 4512839470467 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 22 18 18 White Nightstand |
| 18 18 White Nightstand |
| 18 White Nightstand |
| 22 18 18 White |
| 22 18 18 |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Keep your bedtime essentials within your reach with this beautiful nightstand. Designed with a modern silhouette and two drawers, this nightstand gives you functionality without sacrificing beauty. Its top may hold your lamp or other decorative pieces, and it is made from wood that will stand the test of time. A white finish is applied, making it fit into any existing interior. Dimensions: 22" X 18" X 18".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 18 H x 22 W x 18 D |
| Product Material: | High Gloss |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Finish: | High Gloss |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366257 |
| Product UPC: | 4512839470467 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 22 18 18 White Nightstand |
| 18 18 White Nightstand |
| 18 White Nightstand |
| 22 18 18 White |
| 22 18 18 |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























