
White Mirror with Rectangular Wood Trim By Homeroots
Introducing a white mirror dresser , designed with sturdy construction and contemporary styling. Features include rectangular wooden border, large scale mirror, and simplistic designs, which together create this beautiful mirror fit for any decor style. Choose a white mirror to upgrade your bedroom instantly!
Specifications
| Product Dimensions: | 34.5" H x 46" W x 1" D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 384056 |
| Product UPC: | 4512822757636 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images









White Mirror with Rectangular Wood Trim By Homeroots
Introducing a white mirror dresser , designed with sturdy construction and contemporary styling. Features include rectangular wooden border, large scale mirror, and simplistic designs, which together create this beautiful mirror fit for any decor style. Choose a white mirror to upgrade your bedroom instantly!
Specifications
| Product Dimensions: | 34.5" H x 46" W x 1" D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 384056 |
| Product UPC: | 4512822757636 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Introducing a white mirror dresser , designed with sturdy construction and contemporary styling. Features include rectangular wooden border, large scale mirror, and simplistic designs, which together create this beautiful mirror fit for any decor style. Choose a white mirror to upgrade your bedroom instantly!
Specifications
| Product Dimensions: | 34.5" H x 46" W x 1" D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 384056 |
| Product UPC: | 4512822757636 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























