
White Mirror By Homeroots
this square mirror is part of our chic collection and will beautifully complete modern decors. the mirror is held in a wood frame only at the bottom with a high gloss white finish for a sparkle in your room. place it on your vanity or dresser for a unique statement. dimensions: 32" x 1.2" x 45".
Specifications
| Product Dimensions: | 45" H x 32" W x 1.2" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | High Gloss |
| Product Material: | Mirror |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 366259 |
| Product UPC: | 4512839470443 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



White Mirror By Homeroots
this square mirror is part of our chic collection and will beautifully complete modern decors. the mirror is held in a wood frame only at the bottom with a high gloss white finish for a sparkle in your room. place it on your vanity or dresser for a unique statement. dimensions: 32" x 1.2" x 45".
Specifications
| Product Dimensions: | 45" H x 32" W x 1.2" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | High Gloss |
| Product Material: | Mirror |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 366259 |
| Product UPC: | 4512839470443 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
this square mirror is part of our chic collection and will beautifully complete modern decors. the mirror is held in a wood frame only at the bottom with a high gloss white finish for a sparkle in your room. place it on your vanity or dresser for a unique statement. dimensions: 32" x 1.2" x 45".
Specifications
| Product Dimensions: | 45" H x 32" W x 1.2" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | High Gloss |
| Product Material: | Mirror |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 366259 |
| Product UPC: | 4512839470443 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























