
White Mid Century Mod TV Console with Acorn Accents By Homeroots
Add a pop of Mid Century flair to your interior with this White Mid Century Modern TV Console with Acorn Accents. Inspired by the popular Mid Century period, this modern piece is made up from the perfect combination of clean lines, minimalist design, and quality materials. The white finish with acorn color accents is the perfect look for any interior in need of fresh, light pieces. The addition of gold hardware adds to the upmarket feel of this unit, creating a gorgeous styled entertainment console for any household! 28.5" x 64.5" x 18"
Specifications
| Product Category: | TV Stands |
| Product Dimensions: | 64.5in W x 18in D x 28.5in H |
| Product Material: | Mahogany Solids & Veneer |
| Wood Species: | Mahogany |
| Product Color: | White with Acorn Accents |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 404272 |
| Product UPC: | 808230125308 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images







White Mid Century Mod TV Console with Acorn Accents By Homeroots
Add a pop of Mid Century flair to your interior with this White Mid Century Modern TV Console with Acorn Accents. Inspired by the popular Mid Century period, this modern piece is made up from the perfect combination of clean lines, minimalist design, and quality materials. The white finish with acorn color accents is the perfect look for any interior in need of fresh, light pieces. The addition of gold hardware adds to the upmarket feel of this unit, creating a gorgeous styled entertainment console for any household! 28.5" x 64.5" x 18"
Specifications
| Product Category: | TV Stands |
| Product Dimensions: | 64.5in W x 18in D x 28.5in H |
| Product Material: | Mahogany Solids & Veneer |
| Wood Species: | Mahogany |
| Product Color: | White with Acorn Accents |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 404272 |
| Product UPC: | 808230125308 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a pop of Mid Century flair to your interior with this White Mid Century Modern TV Console with Acorn Accents. Inspired by the popular Mid Century period, this modern piece is made up from the perfect combination of clean lines, minimalist design, and quality materials. The white finish with acorn color accents is the perfect look for any interior in need of fresh, light pieces. The addition of gold hardware adds to the upmarket feel of this unit, creating a gorgeous styled entertainment console for any household! 28.5" x 64.5" x 18"
Specifications
| Product Category: | TV Stands |
| Product Dimensions: | 64.5in W x 18in D x 28.5in H |
| Product Material: | Mahogany Solids & Veneer |
| Wood Species: | Mahogany |
| Product Color: | White with Acorn Accents |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 404272 |
| Product UPC: | 808230125308 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























