
White Metal Chest By Homeroots
This Louis Philippe III chest comes in black, cherry, white, and antique gray finish. 5 Drawers with brushed nickel metal hardware and center metal glides offer ample space for your clothes, bedding and linens. This beautiful chest will be the perfect complement from the most sophisticated to decor casual settings.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 48 H x 32 W x 18 D |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | White |
| Finish: | White |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374194 |
| Product UPC: | 4512839431529 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 18 48 White Metal Chest |
| 48 White Metal Chest |
| White Metal Chest |
| 32 18 48 White Metal |
| 18 48 White Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





White Metal Chest By Homeroots
This Louis Philippe III chest comes in black, cherry, white, and antique gray finish. 5 Drawers with brushed nickel metal hardware and center metal glides offer ample space for your clothes, bedding and linens. This beautiful chest will be the perfect complement from the most sophisticated to decor casual settings.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 48 H x 32 W x 18 D |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | White |
| Finish: | White |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374194 |
| Product UPC: | 4512839431529 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 18 48 White Metal Chest |
| 48 White Metal Chest |
| White Metal Chest |
| 32 18 48 White Metal |
| 18 48 White Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Louis Philippe III chest comes in black, cherry, white, and antique gray finish. 5 Drawers with brushed nickel metal hardware and center metal glides offer ample space for your clothes, bedding and linens. This beautiful chest will be the perfect complement from the most sophisticated to decor casual settings.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 48 H x 32 W x 18 D |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | White |
| Finish: | White |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374194 |
| Product UPC: | 4512839431529 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 18 48 White Metal Chest |
| 48 White Metal Chest |
| White Metal Chest |
| 32 18 48 White Metal |
| 18 48 White Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























