
White Marble Weathered Espresso Wood Coffee Table By Homeroots
add a touch of modern brilliance to your space with this fabulous coffee table. this enchanting table will instantly upgrade the aesthetics of any room it is placed in. it is crafted with sturdy wood and marble, and attractively finished in weathered espresso. this table comes in handy as a chic spot to place mugs, beverages or display mementos, magazines and other little objects at home. it stands imposingly at the size of 26 by 50 by 19 inches. gather around it with friends and family for a nice cocktail or game session. this table will perfectly blend with existing decor.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 26in W x 50in D x 19in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Faux Marble |
| Wood Species: | Pine |
| Finish: | White Marble & Weathered Espresso |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347450 |
| Product UPC: | 4512839712987 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Espresso Wood Coffee Table |
| 19 White Marble Weathered Espresso |
| Weathered Espresso Wood Coffee Table |
| Wood Coffee Table |
| Marble Weathered Espresso Wood Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $445.83
-65%$445.83
$156.04More Images



White Marble Weathered Espresso Wood Coffee Table By Homeroots
add a touch of modern brilliance to your space with this fabulous coffee table. this enchanting table will instantly upgrade the aesthetics of any room it is placed in. it is crafted with sturdy wood and marble, and attractively finished in weathered espresso. this table comes in handy as a chic spot to place mugs, beverages or display mementos, magazines and other little objects at home. it stands imposingly at the size of 26 by 50 by 19 inches. gather around it with friends and family for a nice cocktail or game session. this table will perfectly blend with existing decor.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 26in W x 50in D x 19in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Faux Marble |
| Wood Species: | Pine |
| Finish: | White Marble & Weathered Espresso |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347450 |
| Product UPC: | 4512839712987 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Espresso Wood Coffee Table |
| 19 White Marble Weathered Espresso |
| Weathered Espresso Wood Coffee Table |
| Wood Coffee Table |
| Marble Weathered Espresso Wood Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
add a touch of modern brilliance to your space with this fabulous coffee table. this enchanting table will instantly upgrade the aesthetics of any room it is placed in. it is crafted with sturdy wood and marble, and attractively finished in weathered espresso. this table comes in handy as a chic spot to place mugs, beverages or display mementos, magazines and other little objects at home. it stands imposingly at the size of 26 by 50 by 19 inches. gather around it with friends and family for a nice cocktail or game session. this table will perfectly blend with existing decor.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 26in W x 50in D x 19in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Faux Marble |
| Wood Species: | Pine |
| Finish: | White Marble & Weathered Espresso |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347450 |
| Product UPC: | 4512839712987 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Espresso Wood Coffee Table |
| 19 White Marble Weathered Espresso |
| Weathered Espresso Wood Coffee Table |
| Wood Coffee Table |
| Marble Weathered Espresso Wood Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























