
White Marble Coffee Table By Homeroots - 389941
Featuring a beautiful combination of white and gold, the White Marble Coffee Table is an ideal accompaniment to your contemporary decor. Crafted from iron with a tint of gold, this smooth and glossy table has a circular frame. Ultra modern in style, this coffee table also doubles up as a cocktail table for that perfect evening. Add a touch of sophistication with this elegant and unique table. 19" x 34" x 34"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 34in W x 34in D x 19in H |
| Product Material: | Iron |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Marble |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Multi-Color |
| Finish: | Marble & Metal |
| Top Color: | Off white |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389941 |
| Product UPC: | 4512822878553 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,248.19
-65%$1,248.19
$436.87More Images





White Marble Coffee Table By Homeroots - 389941
Featuring a beautiful combination of white and gold, the White Marble Coffee Table is an ideal accompaniment to your contemporary decor. Crafted from iron with a tint of gold, this smooth and glossy table has a circular frame. Ultra modern in style, this coffee table also doubles up as a cocktail table for that perfect evening. Add a touch of sophistication with this elegant and unique table. 19" x 34" x 34"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 34in W x 34in D x 19in H |
| Product Material: | Iron |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Marble |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Multi-Color |
| Finish: | Marble & Metal |
| Top Color: | Off white |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389941 |
| Product UPC: | 4512822878553 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Featuring a beautiful combination of white and gold, the White Marble Coffee Table is an ideal accompaniment to your contemporary decor. Crafted from iron with a tint of gold, this smooth and glossy table has a circular frame. Ultra modern in style, this coffee table also doubles up as a cocktail table for that perfect evening. Add a touch of sophistication with this elegant and unique table. 19" x 34" x 34"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 34in W x 34in D x 19in H |
| Product Material: | Iron |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Marble |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Multi-Color |
| Finish: | Marble & Metal |
| Top Color: | Off white |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389941 |
| Product UPC: | 4512822878553 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























