
White Marble and Gold Geometric End Table By Homeroots
With a commanding elegance, let our artistic and contemporary White Marble and Gold Geometric End Table warm the atmosphere of your room with love and admiration. The inclusion of this industrial style V leg geometric base with a black real marble top gives this table a stunning balance. Our versatile end or side table gives you endless usage options in the living room, bed room or family room. 21" X 22" X 22"
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 22in W x 22in D x 21in H |
| Product Material: | Marble |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Faux Marble |
| Product Color: | Marble And Black |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319156 |
| Product UPC: | 614486165049 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Marble Gold Geometric End Table |
| White Marble Gold Geometric End |
| White Marble Gold Geometric |
| Marble Gold Geometric End |
| Gold Geometric End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $171.60
-65%$171.60
$60.06More Images





White Marble and Gold Geometric End Table By Homeroots
With a commanding elegance, let our artistic and contemporary White Marble and Gold Geometric End Table warm the atmosphere of your room with love and admiration. The inclusion of this industrial style V leg geometric base with a black real marble top gives this table a stunning balance. Our versatile end or side table gives you endless usage options in the living room, bed room or family room. 21" X 22" X 22"
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 22in W x 22in D x 21in H |
| Product Material: | Marble |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Faux Marble |
| Product Color: | Marble And Black |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319156 |
| Product UPC: | 614486165049 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Marble Gold Geometric End Table |
| White Marble Gold Geometric End |
| White Marble Gold Geometric |
| Marble Gold Geometric End |
| Gold Geometric End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
With a commanding elegance, let our artistic and contemporary White Marble and Gold Geometric End Table warm the atmosphere of your room with love and admiration. The inclusion of this industrial style V leg geometric base with a black real marble top gives this table a stunning balance. Our versatile end or side table gives you endless usage options in the living room, bed room or family room. 21" X 22" X 22"
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 22in W x 22in D x 21in H |
| Product Material: | Marble |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Faux Marble |
| Product Color: | Marble And Black |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319156 |
| Product UPC: | 614486165049 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Marble Gold Geometric End Table |
| White Marble Gold Geometric End |
| White Marble Gold Geometric |
| Marble Gold Geometric End |
| Gold Geometric End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























