
White Jumbo Pear Shaped Aluminum Accent Home Decor By Homeroots
A perfect accent piece on the desk in your office or on the console table in the living room, the XL Pear makes a modern statement in your home. Sleek and stylish, this decorative accent is in the shape of an pear and is complete with a stem. Made of aluminum, the pear boasts a baked enamel bright and bold white color.
Specifications
| Product Dimensions: | 16.5" H x 11" W x 11" D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Fabric |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 383754 |
| Product UPC: | 4512822754338 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $121.11
-65%$121.11
$42.39More Images

White Jumbo Pear Shaped Aluminum Accent Home Decor By Homeroots
A perfect accent piece on the desk in your office or on the console table in the living room, the XL Pear makes a modern statement in your home. Sleek and stylish, this decorative accent is in the shape of an pear and is complete with a stem. Made of aluminum, the pear boasts a baked enamel bright and bold white color.
Specifications
| Product Dimensions: | 16.5" H x 11" W x 11" D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Fabric |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 383754 |
| Product UPC: | 4512822754338 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A perfect accent piece on the desk in your office or on the console table in the living room, the XL Pear makes a modern statement in your home. Sleek and stylish, this decorative accent is in the shape of an pear and is complete with a stem. Made of aluminum, the pear boasts a baked enamel bright and bold white color.
Specifications
| Product Dimensions: | 16.5" H x 11" W x 11" D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Fabric |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 383754 |
| Product UPC: | 4512822754338 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























