
White Jewelry Armoire By Homeroots
creatively organize all your jewelry collection with our luxurious jewelry armoire. this armoire offers the ladies freedom to showcase or keep safe their expensive accessories. it features six storage drawers, two side doors with hook and a raised mirror on the top. we ensure each storage drawer is finely velvet lined. the multi-faceted wooden top rests on wooden base without legs with overall construction finished in charming white. this will perfectly anchor any room decor with enduring look and classic style. this armoire does not have a lock
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 38 H x 18 W x 12 D |
| Product Material: | Mirror |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 286101 |
| Product UPC: | 689211854413 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 12 38 White Jewelry Armoire |
| White Jewelry Armoire |
| 38 White Jewelry Armoire |
| 18 12 38 White Jewelry |
| 12 38 White Jewelry |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $472.46
-65%$472.46
$165.36More Images




White Jewelry Armoire By Homeroots
creatively organize all your jewelry collection with our luxurious jewelry armoire. this armoire offers the ladies freedom to showcase or keep safe their expensive accessories. it features six storage drawers, two side doors with hook and a raised mirror on the top. we ensure each storage drawer is finely velvet lined. the multi-faceted wooden top rests on wooden base without legs with overall construction finished in charming white. this will perfectly anchor any room decor with enduring look and classic style. this armoire does not have a lock
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 38 H x 18 W x 12 D |
| Product Material: | Mirror |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 286101 |
| Product UPC: | 689211854413 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 12 38 White Jewelry Armoire |
| White Jewelry Armoire |
| 38 White Jewelry Armoire |
| 18 12 38 White Jewelry |
| 12 38 White Jewelry |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
creatively organize all your jewelry collection with our luxurious jewelry armoire. this armoire offers the ladies freedom to showcase or keep safe their expensive accessories. it features six storage drawers, two side doors with hook and a raised mirror on the top. we ensure each storage drawer is finely velvet lined. the multi-faceted wooden top rests on wooden base without legs with overall construction finished in charming white. this will perfectly anchor any room decor with enduring look and classic style. this armoire does not have a lock
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 38 H x 18 W x 12 D |
| Product Material: | Mirror |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 286101 |
| Product UPC: | 689211854413 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 12 38 White Jewelry Armoire |
| White Jewelry Armoire |
| 38 White Jewelry Armoire |
| 18 12 38 White Jewelry |
| 12 38 White Jewelry |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























