
White High Gloss Clear Glass Dining Table By Homeroots
create a beautiful interior dining space with the stylish dining room collection. this stylish and detailed collection is ideal for a large gathering and will add elegance to any dining room decor.
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 38in W x 66in D x 30in H |
| Product Material: | Glass |
| Finish: | White High Gloss & Clear Glass |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839712017 |
| Product SKU: | 347353 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gloss Clear Glass Dining Table |
| Glass Dining Table |
| Clear Glass Dining Table |
| High Gloss Clear Glass Dining |
| Gloss Clear Glass Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $895.85
-65%$895.85
$313.55More Images


White High Gloss Clear Glass Dining Table By Homeroots
create a beautiful interior dining space with the stylish dining room collection. this stylish and detailed collection is ideal for a large gathering and will add elegance to any dining room decor.
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 38in W x 66in D x 30in H |
| Product Material: | Glass |
| Finish: | White High Gloss & Clear Glass |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839712017 |
| Product SKU: | 347353 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gloss Clear Glass Dining Table |
| Glass Dining Table |
| Clear Glass Dining Table |
| High Gloss Clear Glass Dining |
| Gloss Clear Glass Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
create a beautiful interior dining space with the stylish dining room collection. this stylish and detailed collection is ideal for a large gathering and will add elegance to any dining room decor.
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 38in W x 66in D x 30in H |
| Product Material: | Glass |
| Finish: | White High Gloss & Clear Glass |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839712017 |
| Product SKU: | 347353 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gloss Clear Glass Dining Table |
| Glass Dining Table |
| Clear Glass Dining Table |
| High Gloss Clear Glass Dining |
| Gloss Clear Glass Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























