
White Groovy 1 Drawer Wood Nightstand By Homeroots
Give your bedroom a stylish and modern look with this White Groovy 1 Drawer Wood Nightstand. This nightstand features a white finish all around,including textured and grooved white on white drawer front panels. It features off the ground white flared legs and white round drawer pulls. Overall a unique and fresh look that will fit in with most design sensibilities. 26" x 22" x 16".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 26 H x 22 W x 16 D |
| Product Material: | Mahogany Wood Solids & Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White Finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399253 |
| Product UPC: | 808230075696 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Groovy Drawer Wood Nightstand |
| Groovy Drawer Wood Nightstand |
| White Groovy Drawer Wood |
| Drawer Wood Nightstand |
| White Groovy Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





White Groovy 1 Drawer Wood Nightstand By Homeroots
Give your bedroom a stylish and modern look with this White Groovy 1 Drawer Wood Nightstand. This nightstand features a white finish all around,including textured and grooved white on white drawer front panels. It features off the ground white flared legs and white round drawer pulls. Overall a unique and fresh look that will fit in with most design sensibilities. 26" x 22" x 16".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 26 H x 22 W x 16 D |
| Product Material: | Mahogany Wood Solids & Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White Finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399253 |
| Product UPC: | 808230075696 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Groovy Drawer Wood Nightstand |
| Groovy Drawer Wood Nightstand |
| White Groovy Drawer Wood |
| Drawer Wood Nightstand |
| White Groovy Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Give your bedroom a stylish and modern look with this White Groovy 1 Drawer Wood Nightstand. This nightstand features a white finish all around,including textured and grooved white on white drawer front panels. It features off the ground white flared legs and white round drawer pulls. Overall a unique and fresh look that will fit in with most design sensibilities. 26" x 22" x 16".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 26 H x 22 W x 16 D |
| Product Material: | Mahogany Wood Solids & Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White Finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399253 |
| Product UPC: | 808230075696 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Groovy Drawer Wood Nightstand |
| Groovy Drawer Wood Nightstand |
| White Groovy Drawer Wood |
| Drawer Wood Nightstand |
| White Groovy Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























