
White Gold Contemporary Dining Chair By Homeroots
Make a bold statement with the eye-catching White Gold Contemporary Dining Chair. This luxurious dining chair is expertly upholstered in premium quality faux leather that gives this piece a rich feel and an elegant look. The base is made from stainless steel with a gorgeous gold finish that brings a sparkle into any room. 38" H x 19" W x 21" D
Specifications
| Product Dimensions: | 38" H x 19" W x 21" D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Faux Leather, Stainless Steel |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 472185 |
| Product UPC: | 606114578550 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $485.79
-65%$485.79
$170.03More Images



White Gold Contemporary Dining Chair By Homeroots
Make a bold statement with the eye-catching White Gold Contemporary Dining Chair. This luxurious dining chair is expertly upholstered in premium quality faux leather that gives this piece a rich feel and an elegant look. The base is made from stainless steel with a gorgeous gold finish that brings a sparkle into any room. 38" H x 19" W x 21" D
Specifications
| Product Dimensions: | 38" H x 19" W x 21" D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Faux Leather, Stainless Steel |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 472185 |
| Product UPC: | 606114578550 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Make a bold statement with the eye-catching White Gold Contemporary Dining Chair. This luxurious dining chair is expertly upholstered in premium quality faux leather that gives this piece a rich feel and an elegant look. The base is made from stainless steel with a gorgeous gold finish that brings a sparkle into any room. 38" H x 19" W x 21" D
Specifications
| Product Dimensions: | 38" H x 19" W x 21" D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Faux Leather, Stainless Steel |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 472185 |
| Product UPC: | 606114578550 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























