
White glossy leg Coffee Table with Rectangular Clear Glass Top By Homeroots
This table is complete with clear top glass and frosted bottom glass with glossy white legs to finish the look.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 43in W x 24in D x 18in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Rubberwood |
| Product Color: | White |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 383885 |
| Product UPC: | 4512822755748 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Glossy Leg Coffee Table |
| Coffee Table Rectangular Clear Glass |
| Glossy Leg Coffee Table Rectangular |
| Glossy Leg Coffee Table |
| Leg Coffee Table Rectangular Clear |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



White glossy leg Coffee Table with Rectangular Clear Glass Top By Homeroots
This table is complete with clear top glass and frosted bottom glass with glossy white legs to finish the look.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 43in W x 24in D x 18in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Rubberwood |
| Product Color: | White |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 383885 |
| Product UPC: | 4512822755748 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Glossy Leg Coffee Table |
| Coffee Table Rectangular Clear Glass |
| Glossy Leg Coffee Table Rectangular |
| Glossy Leg Coffee Table |
| Leg Coffee Table Rectangular Clear |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This table is complete with clear top glass and frosted bottom glass with glossy white legs to finish the look.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 43in W x 24in D x 18in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Rubberwood |
| Product Color: | White |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 383885 |
| Product UPC: | 4512822755748 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Glossy Leg Coffee Table |
| Coffee Table Rectangular Clear Glass |
| Glossy Leg Coffee Table Rectangular |
| Glossy Leg Coffee Table |
| Leg Coffee Table Rectangular Clear |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























