
White Finish Wood Storage Cabinet With Two Doors By Homeroots
This Pantry or Storage Cabinet Has A Functional Modern Design That Is An Excellent Choice For Your Home Or Office Break Room. It Features 2 Doors With Chrome Metal Handles, Each With 5 Interior Shelves. Four Center Shelves 3 Adjustable Offer Ample Storage Space. Solid Composite Wood Is Laminated In Double-Faced Durable & Elegant Laricina-White Finished Melamine, Which Is Stain, Heat And Scratch Resistant.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 23.62in W x 14.8in D x 66.1in H |
| Product Material: | Melamine |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 689211847286 |
| Product SKU: | 249838 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Storage Cabinet Doors |
| White Finish Wood Storage Cabinet |
| Finish Wood Storage Cabinet Doors |
| Storage Cabinet Doors |
| Wood Storage Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $608.76
-65%$608.76
$213.07More Images




White Finish Wood Storage Cabinet With Two Doors By Homeroots
This Pantry or Storage Cabinet Has A Functional Modern Design That Is An Excellent Choice For Your Home Or Office Break Room. It Features 2 Doors With Chrome Metal Handles, Each With 5 Interior Shelves. Four Center Shelves 3 Adjustable Offer Ample Storage Space. Solid Composite Wood Is Laminated In Double-Faced Durable & Elegant Laricina-White Finished Melamine, Which Is Stain, Heat And Scratch Resistant.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 23.62in W x 14.8in D x 66.1in H |
| Product Material: | Melamine |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 689211847286 |
| Product SKU: | 249838 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Storage Cabinet Doors |
| White Finish Wood Storage Cabinet |
| Finish Wood Storage Cabinet Doors |
| Storage Cabinet Doors |
| Wood Storage Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Pantry or Storage Cabinet Has A Functional Modern Design That Is An Excellent Choice For Your Home Or Office Break Room. It Features 2 Doors With Chrome Metal Handles, Each With 5 Interior Shelves. Four Center Shelves 3 Adjustable Offer Ample Storage Space. Solid Composite Wood Is Laminated In Double-Faced Durable & Elegant Laricina-White Finished Melamine, Which Is Stain, Heat And Scratch Resistant.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 23.62in W x 14.8in D x 66.1in H |
| Product Material: | Melamine |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 689211847286 |
| Product SKU: | 249838 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Storage Cabinet Doors |
| White Finish Wood Storage Cabinet |
| Finish Wood Storage Cabinet Doors |
| Storage Cabinet Doors |
| Wood Storage Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























