
White Eastern King Bed By Homeroots
This Eastern king bed provides a unique platform for everydays rest. The bed features dark gray leather upholstery and comes with a high headboard and white frame that exudes magnificence. Add it to your bedroom collection for a beautiful setting. Dimensions: 79 X 80" X 43".
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 43 H x 79 W x 80 D |
| Product Material: | High Gloss |
| Product Color: | White |
| Finish: | High Gloss |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366255 |
| Product UPC: | 4512839470481 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 43 White Eastern King Bed |
| White Eastern King Bed |
| Eastern King Bed |
| 80 43 White Eastern King |
| 79 80 43 White |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
White Eastern King Bed By Homeroots
This Eastern king bed provides a unique platform for everydays rest. The bed features dark gray leather upholstery and comes with a high headboard and white frame that exudes magnificence. Add it to your bedroom collection for a beautiful setting. Dimensions: 79 X 80" X 43".
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 43 H x 79 W x 80 D |
| Product Material: | High Gloss |
| Product Color: | White |
| Finish: | High Gloss |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366255 |
| Product UPC: | 4512839470481 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 43 White Eastern King Bed |
| White Eastern King Bed |
| Eastern King Bed |
| 80 43 White Eastern King |
| 79 80 43 White |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Eastern king bed provides a unique platform for everydays rest. The bed features dark gray leather upholstery and comes with a high headboard and white frame that exudes magnificence. Add it to your bedroom collection for a beautiful setting. Dimensions: 79 X 80" X 43".
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 43 H x 79 W x 80 D |
| Product Material: | High Gloss |
| Product Color: | White |
| Finish: | High Gloss |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366255 |
| Product UPC: | 4512839470481 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 43 White Eastern King Bed |
| White Eastern King Bed |
| Eastern King Bed |
| 80 43 White Eastern King |
| 79 80 43 White |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























