
White Dresser With 9 Drawers By Homeroots
Introducing a white 9 drawer dresser , designed with sturdy construction and contemporary styling. Features include 6 large spacious drawers and 3 small spacious drawers. Intricate features include a bar style drawer handles, bracket style feet, and textured drawer fronts which together create this versatile dresser fit for any decor style. Choose a white dresser to upgrade your bedroom instantly!
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 39 H x 59 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 384055 |
| Product UPC: | 4512822757629 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $687.78
-65%$687.78
$240.72More Images



White Dresser With 9 Drawers By Homeroots
Introducing a white 9 drawer dresser , designed with sturdy construction and contemporary styling. Features include 6 large spacious drawers and 3 small spacious drawers. Intricate features include a bar style drawer handles, bracket style feet, and textured drawer fronts which together create this versatile dresser fit for any decor style. Choose a white dresser to upgrade your bedroom instantly!
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 39 H x 59 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 384055 |
| Product UPC: | 4512822757629 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Introducing a white 9 drawer dresser , designed with sturdy construction and contemporary styling. Features include 6 large spacious drawers and 3 small spacious drawers. Intricate features include a bar style drawer handles, bracket style feet, and textured drawer fronts which together create this versatile dresser fit for any decor style. Choose a white dresser to upgrade your bedroom instantly!
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 39 H x 59 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 384055 |
| Product UPC: | 4512822757629 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























