
White Dresser By Homeroots
store your personal valuables and keep your room organized with this beautiful dresser. featuring a rectangular table top and five amply spaced drawers, this dresser has got a transitional appeal that will blend with any home decor. its gorgeous white finish is beautiful and will elevate the look and feel of your room. dimensions: 62" x 19" x 30".
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 30 H x 62 W x 19 D |
| Product Material: | High Gloss |
| Product Color: | White |
| Finish: | High Gloss |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366258 |
| Product UPC: | 4512839470450 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 62 19 30 White Dresser |
| 19 30 White Dresser |
| 30 White Dresser |
| 62 19 30 White |
| 19 30 White |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,607.81
-65%$1,607.81
$562.73More Images



White Dresser By Homeroots
store your personal valuables and keep your room organized with this beautiful dresser. featuring a rectangular table top and five amply spaced drawers, this dresser has got a transitional appeal that will blend with any home decor. its gorgeous white finish is beautiful and will elevate the look and feel of your room. dimensions: 62" x 19" x 30".
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 30 H x 62 W x 19 D |
| Product Material: | High Gloss |
| Product Color: | White |
| Finish: | High Gloss |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366258 |
| Product UPC: | 4512839470450 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 62 19 30 White Dresser |
| 19 30 White Dresser |
| 30 White Dresser |
| 62 19 30 White |
| 19 30 White |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
store your personal valuables and keep your room organized with this beautiful dresser. featuring a rectangular table top and five amply spaced drawers, this dresser has got a transitional appeal that will blend with any home decor. its gorgeous white finish is beautiful and will elevate the look and feel of your room. dimensions: 62" x 19" x 30".
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 30 H x 62 W x 19 D |
| Product Material: | High Gloss |
| Product Color: | White |
| Finish: | High Gloss |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366258 |
| Product UPC: | 4512839470450 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 62 19 30 White Dresser |
| 19 30 White Dresser |
| 30 White Dresser |
| 62 19 30 White |
| 19 30 White |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























