
White Dining Table with Curved Legs By Homeroots
This White Dining Table with Curved Legs adds charm and functionality to your outdoor space. The unique leg design, slatted top, and gorgeous white finish highlight the attention to detail that this piece embodies. Comfortably sit six friends and family members at this sturdy and elegant dining table. 29" H x 59" W x 31" D.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Tables |
| Product Dimensions: | 59in W x 31in D x 29in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | White Painted |
| Finish: | Painted |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 390038 |
| Product UPC: | 4512822879635 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Dining Table Curved Legs |
| White Dining Table Curved |
| Dining Table Curved Legs |
| White Dining Table |
| Dining Table Curved |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $548.25
-65%$548.25
$191.89More Images


White Dining Table with Curved Legs By Homeroots
This White Dining Table with Curved Legs adds charm and functionality to your outdoor space. The unique leg design, slatted top, and gorgeous white finish highlight the attention to detail that this piece embodies. Comfortably sit six friends and family members at this sturdy and elegant dining table. 29" H x 59" W x 31" D.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Tables |
| Product Dimensions: | 59in W x 31in D x 29in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | White Painted |
| Finish: | Painted |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 390038 |
| Product UPC: | 4512822879635 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Dining Table Curved Legs |
| White Dining Table Curved |
| Dining Table Curved Legs |
| White Dining Table |
| Dining Table Curved |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This White Dining Table with Curved Legs adds charm and functionality to your outdoor space. The unique leg design, slatted top, and gorgeous white finish highlight the attention to detail that this piece embodies. Comfortably sit six friends and family members at this sturdy and elegant dining table. 29" H x 59" W x 31" D.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Tables |
| Product Dimensions: | 59in W x 31in D x 29in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | White Painted |
| Finish: | Painted |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 390038 |
| Product UPC: | 4512822879635 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Dining Table Curved Legs |
| White Dining Table Curved |
| Dining Table Curved Legs |
| White Dining Table |
| Dining Table Curved |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























