
White Cornice Molding Curio With Glass Door By Homeroots
Keep your favorite items on display with this gorgeous updated classic Cornice Molding Curio with Glass Door. Six shelves organize everything from collectibles to family photos, while windowpane-inspired glass and elegant molding gives your home a sleek yet classic feel. The multifunctional design allows this compact footprint, vertical storage piece to work in a variety of spaces. 77.3" x 15.8" x 14"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 15.75in W x 14in D x 77.25in H |
| Product Material: | Eng Wood,Temp Glass |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | White and cool gray finish |
| Product Color: | White |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099791 |
| Product SKU: | 401664 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Cornice Molding Curio Glass |
| Cornice Molding Curio Glass Door |
| Cornice Molding Curio Glass |
| White Cornice Molding Curio |
| White Cornice Molding |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $592.69
-65%$592.69
$207.44More Images

















White Cornice Molding Curio With Glass Door By Homeroots
Keep your favorite items on display with this gorgeous updated classic Cornice Molding Curio with Glass Door. Six shelves organize everything from collectibles to family photos, while windowpane-inspired glass and elegant molding gives your home a sleek yet classic feel. The multifunctional design allows this compact footprint, vertical storage piece to work in a variety of spaces. 77.3" x 15.8" x 14"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 15.75in W x 14in D x 77.25in H |
| Product Material: | Eng Wood,Temp Glass |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | White and cool gray finish |
| Product Color: | White |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099791 |
| Product SKU: | 401664 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Cornice Molding Curio Glass |
| Cornice Molding Curio Glass Door |
| Cornice Molding Curio Glass |
| White Cornice Molding Curio |
| White Cornice Molding |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Keep your favorite items on display with this gorgeous updated classic Cornice Molding Curio with Glass Door. Six shelves organize everything from collectibles to family photos, while windowpane-inspired glass and elegant molding gives your home a sleek yet classic feel. The multifunctional design allows this compact footprint, vertical storage piece to work in a variety of spaces. 77.3" x 15.8" x 14"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 15.75in W x 14in D x 77.25in H |
| Product Material: | Eng Wood,Temp Glass |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | White and cool gray finish |
| Product Color: | White |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099791 |
| Product SKU: | 401664 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Cornice Molding Curio Glass |
| Cornice Molding Curio Glass Door |
| Cornice Molding Curio Glass |
| White Cornice Molding Curio |
| White Cornice Molding |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























