
White Chest With 6 Drawers By Homeroots
Introducing a white 6 drawer chest , designed with sturdy construction and contemporary styling. Features include 4 large spacious drawers and 2 small spacious drawers. Intricate features include a bar style drawer handles, bracket style feet, and textured drawer fronts which together create this versatile chest fit for any decor style. Choose a white chest to upgrade your bedroom instantly!
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 53 H x 35 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 384054 |
| Product UPC: | 4512822757612 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $568.38
-65%$568.38
$198.93More Images



White Chest With 6 Drawers By Homeroots
Introducing a white 6 drawer chest , designed with sturdy construction and contemporary styling. Features include 4 large spacious drawers and 2 small spacious drawers. Intricate features include a bar style drawer handles, bracket style feet, and textured drawer fronts which together create this versatile chest fit for any decor style. Choose a white chest to upgrade your bedroom instantly!
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 53 H x 35 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 384054 |
| Product UPC: | 4512822757612 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Introducing a white 6 drawer chest , designed with sturdy construction and contemporary styling. Features include 4 large spacious drawers and 2 small spacious drawers. Intricate features include a bar style drawer handles, bracket style feet, and textured drawer fronts which together create this versatile chest fit for any decor style. Choose a white chest to upgrade your bedroom instantly!
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 53 H x 35 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 384054 |
| Product UPC: | 4512822757612 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























