
White Chest By Homeroots
store your personal valuables and keep your room organized with this beautiful chest. featuring a rectangular table top and five amply spaced drawers, this chest has got a transitional appeal that will blend with any home decor. its gorgeous white finish is beautiful and will elevate the look and feel of your room. dimensions: 31 x 16" x 44".
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 44 H x 31 W x 16 D |
| Product Material: | High Gloss |
| Product Color: | White |
| Finish: | High Gloss |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366260 |
| Product UPC: | 4512839470436 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 16 44 White Chest |
| 31 16 44 White Chest |
| 44 White Chest |
| 16 44 White |
| 31 16 44 White |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,385.15
-65%$1,385.15
$484.80More Images


White Chest By Homeroots
store your personal valuables and keep your room organized with this beautiful chest. featuring a rectangular table top and five amply spaced drawers, this chest has got a transitional appeal that will blend with any home decor. its gorgeous white finish is beautiful and will elevate the look and feel of your room. dimensions: 31 x 16" x 44".
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 44 H x 31 W x 16 D |
| Product Material: | High Gloss |
| Product Color: | White |
| Finish: | High Gloss |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366260 |
| Product UPC: | 4512839470436 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 16 44 White Chest |
| 31 16 44 White Chest |
| 44 White Chest |
| 16 44 White |
| 31 16 44 White |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
store your personal valuables and keep your room organized with this beautiful chest. featuring a rectangular table top and five amply spaced drawers, this chest has got a transitional appeal that will blend with any home decor. its gorgeous white finish is beautiful and will elevate the look and feel of your room. dimensions: 31 x 16" x 44".
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 44 H x 31 W x 16 D |
| Product Material: | High Gloss |
| Product Color: | White |
| Finish: | High Gloss |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366260 |
| Product UPC: | 4512839470436 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 16 44 White Chest |
| 31 16 44 White Chest |
| 44 White Chest |
| 16 44 White |
| 31 16 44 White |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























