
White California King Bed By Homeroots
This California king bed provides a unique platform for everydays rest. The bed features dark gray leather upholstery and comes with a high headboard and white frame that exudes magnificence. Add it to your bedroom collection for a beautiful setting. Dimensions: 72" X 85 X 43".
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 43 H x 72 W x 85 D |
| Product Material: | High Gloss |
| Product Color: | White |
| Finish: | High Gloss |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366256 |
| Product UPC: | 4512839470474 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 43 White California King Bed |
| White California King Bed |
| California King Bed |
| 85 43 White California King |
| White California King |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




White California King Bed By Homeroots
This California king bed provides a unique platform for everydays rest. The bed features dark gray leather upholstery and comes with a high headboard and white frame that exudes magnificence. Add it to your bedroom collection for a beautiful setting. Dimensions: 72" X 85 X 43".
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 43 H x 72 W x 85 D |
| Product Material: | High Gloss |
| Product Color: | White |
| Finish: | High Gloss |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366256 |
| Product UPC: | 4512839470474 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 43 White California King Bed |
| White California King Bed |
| California King Bed |
| 85 43 White California King |
| White California King |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This California king bed provides a unique platform for everydays rest. The bed features dark gray leather upholstery and comes with a high headboard and white frame that exudes magnificence. Add it to your bedroom collection for a beautiful setting. Dimensions: 72" X 85 X 43".
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 43 H x 72 W x 85 D |
| Product Material: | High Gloss |
| Product Color: | White |
| Finish: | High Gloss |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366256 |
| Product UPC: | 4512839470474 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 43 White California King Bed |
| White California King Bed |
| California King Bed |
| 85 43 White California King |
| White California King |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























