
White Brushed Stainless Steel Dining Chair By Homeroots
Take dining to a whole new level with the White Brushed Stainless Steel Dining Chair! Eye-catching and super comfortable, this contemporary marvel features a metal base with a beautiful brushed stainless steel finish and a masterfully upholstered seat in a classic white color. The high backrest offers support and comfort for extended seating. 33.5" H x 23" W x 24"
Specifications
| Product Dimensions: | 33.5" H x 23" W x 24" D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Faux Leather, Stainless Steel |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 472187 |
| Product UPC: | 606114578574 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $601.09
-65%$601.09
$210.38More Images




White Brushed Stainless Steel Dining Chair By Homeroots
Take dining to a whole new level with the White Brushed Stainless Steel Dining Chair! Eye-catching and super comfortable, this contemporary marvel features a metal base with a beautiful brushed stainless steel finish and a masterfully upholstered seat in a classic white color. The high backrest offers support and comfort for extended seating. 33.5" H x 23" W x 24"
Specifications
| Product Dimensions: | 33.5" H x 23" W x 24" D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Faux Leather, Stainless Steel |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 472187 |
| Product UPC: | 606114578574 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Take dining to a whole new level with the White Brushed Stainless Steel Dining Chair! Eye-catching and super comfortable, this contemporary marvel features a metal base with a beautiful brushed stainless steel finish and a masterfully upholstered seat in a classic white color. The high backrest offers support and comfort for extended seating. 33.5" H x 23" W x 24"
Specifications
| Product Dimensions: | 33.5" H x 23" W x 24" D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Faux Leather, Stainless Steel |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 472187 |
| Product UPC: | 606114578574 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























