
White and Medium Brown Wood Shelving Unit with 3 Shelves By Homeroots
Equipped with shelves, drawers, and cabinets, it is an amazing, wooden shelving unit that offers ample storage space for a wide variety of items.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 91 H x 17 W x 38 D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Style: | Farmhouse |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380593 |
| Product UPC: | 4512822715735 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Medium Brown Wood Shelving |
| Brown Wood Shelving Unit Shelves |
| Medium Brown Wood Shelving Unit |
| Brown Wood Shelving Unit |
| Wood Shelving Unit Shelves |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $2,819.58
-65%$2,819.58
$986.85More Images






White and Medium Brown Wood Shelving Unit with 3 Shelves By Homeroots
Equipped with shelves, drawers, and cabinets, it is an amazing, wooden shelving unit that offers ample storage space for a wide variety of items.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 91 H x 17 W x 38 D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Style: | Farmhouse |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380593 |
| Product UPC: | 4512822715735 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Medium Brown Wood Shelving |
| Brown Wood Shelving Unit Shelves |
| Medium Brown Wood Shelving Unit |
| Brown Wood Shelving Unit |
| Wood Shelving Unit Shelves |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Equipped with shelves, drawers, and cabinets, it is an amazing, wooden shelving unit that offers ample storage space for a wide variety of items.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 91 H x 17 W x 38 D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Style: | Farmhouse |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380593 |
| Product UPC: | 4512822715735 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Medium Brown Wood Shelving |
| Brown Wood Shelving Unit Shelves |
| Medium Brown Wood Shelving Unit |
| Brown Wood Shelving Unit |
| Wood Shelving Unit Shelves |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























