
White And Grey Tone Geometrical Base With Rectangular Glass Top Dining Table By Homeroots
Looking to make an instant style statement then this clear glass top dining table is for you! It include a two toned geometrically designed base fused with a polished chrome accent and a glass top providing enough space for all your entertaining needs.
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 71in W x 39in D x 30in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | White, Grey |
| Number of Items Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822755052 |
| Product SKU: | 383824 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Base Rectangular Glass Dining Table |
| White Grey Tone Geometrical Base |
| Geometrical Base Rectangular Glass Dining |
| Rectangular Glass Dining Table |
| Base Rectangular Glass Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,294.15
-65%$1,294.15
$452.95More Images



White And Grey Tone Geometrical Base With Rectangular Glass Top Dining Table By Homeroots
Looking to make an instant style statement then this clear glass top dining table is for you! It include a two toned geometrically designed base fused with a polished chrome accent and a glass top providing enough space for all your entertaining needs.
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 71in W x 39in D x 30in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | White, Grey |
| Number of Items Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822755052 |
| Product SKU: | 383824 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Base Rectangular Glass Dining Table |
| White Grey Tone Geometrical Base |
| Geometrical Base Rectangular Glass Dining |
| Rectangular Glass Dining Table |
| Base Rectangular Glass Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Looking to make an instant style statement then this clear glass top dining table is for you! It include a two toned geometrically designed base fused with a polished chrome accent and a glass top providing enough space for all your entertaining needs.
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 71in W x 39in D x 30in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | White, Grey |
| Number of Items Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822755052 |
| Product SKU: | 383824 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Base Rectangular Glass Dining Table |
| White Grey Tone Geometrical Base |
| Geometrical Base Rectangular Glass Dining |
| Rectangular Glass Dining Table |
| Base Rectangular Glass Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























