
White And Grey Chest With 5 Drawer By Homeroots
Providing unique contemporary style with plenty of functionality this chest is just what you need to liven up your master bedroom. Featuring a high gloss finish with Dark Grey Zebrano details throughout this chest it will not disappoint. this truly is a must have piece for your home. purchase the additional pieces (SOLD SEPARATELY) and Upgrade your sleeping area decor to its full potential.
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 45 H x 35 W x 19 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | White , Grey |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 384008 |
| Product UPC: | 4512822757117 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Grey Chest Drawer |
| Grey Chest Drawer |
| White Grey Chest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $775.33
-65%$775.33
$271.37More Images


White And Grey Chest With 5 Drawer By Homeroots
Providing unique contemporary style with plenty of functionality this chest is just what you need to liven up your master bedroom. Featuring a high gloss finish with Dark Grey Zebrano details throughout this chest it will not disappoint. this truly is a must have piece for your home. purchase the additional pieces (SOLD SEPARATELY) and Upgrade your sleeping area decor to its full potential.
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 45 H x 35 W x 19 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | White , Grey |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 384008 |
| Product UPC: | 4512822757117 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Grey Chest Drawer |
| Grey Chest Drawer |
| White Grey Chest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Providing unique contemporary style with plenty of functionality this chest is just what you need to liven up your master bedroom. Featuring a high gloss finish with Dark Grey Zebrano details throughout this chest it will not disappoint. this truly is a must have piece for your home. purchase the additional pieces (SOLD SEPARATELY) and Upgrade your sleeping area decor to its full potential.
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 45 H x 35 W x 19 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | White , Grey |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 384008 |
| Product UPC: | 4512822757117 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Grey Chest Drawer |
| Grey Chest Drawer |
| White Grey Chest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























