
White And Gold Moroccan Dynasty Two Door Accent Cabinet By Homeroots
Add a touch of exotic and elegant storage and organization with this gorgeous White and Gold Moroccan Dynasty Two Door Accent Cabinet. Reminiscent of architectural Moroccan woodwork, there is intricate carving across the doors that makes this cabinet visually stand out above the rest. The crisp white coloration is offset by gold finish accents giving this unit a rich and contemporary feel that will brighten up your space. This unique low profile double door cabinet provides lots of storage and will be a great visual addition to your space. 26" x 39.8" x 16.5"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 39.75in W x 16.5in D x 26in H |
| Product Material: | Eng Wood, Iron |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | White finish |
| Product Color: | White |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100152 |
| Product SKU: | 401700 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Moroccan Dynasty Door Accent Cabinet |
| Dynasty Door Accent Cabinet |
| Gold Moroccan Dynasty Door Accent |
| White Gold Moroccan Dynasty Door |
| Moroccan Dynasty Door Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $345.11
-65%$345.11
$120.79More Images








White And Gold Moroccan Dynasty Two Door Accent Cabinet By Homeroots
Add a touch of exotic and elegant storage and organization with this gorgeous White and Gold Moroccan Dynasty Two Door Accent Cabinet. Reminiscent of architectural Moroccan woodwork, there is intricate carving across the doors that makes this cabinet visually stand out above the rest. The crisp white coloration is offset by gold finish accents giving this unit a rich and contemporary feel that will brighten up your space. This unique low profile double door cabinet provides lots of storage and will be a great visual addition to your space. 26" x 39.8" x 16.5"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 39.75in W x 16.5in D x 26in H |
| Product Material: | Eng Wood, Iron |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | White finish |
| Product Color: | White |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100152 |
| Product SKU: | 401700 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Moroccan Dynasty Door Accent Cabinet |
| Dynasty Door Accent Cabinet |
| Gold Moroccan Dynasty Door Accent |
| White Gold Moroccan Dynasty Door |
| Moroccan Dynasty Door Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a touch of exotic and elegant storage and organization with this gorgeous White and Gold Moroccan Dynasty Two Door Accent Cabinet. Reminiscent of architectural Moroccan woodwork, there is intricate carving across the doors that makes this cabinet visually stand out above the rest. The crisp white coloration is offset by gold finish accents giving this unit a rich and contemporary feel that will brighten up your space. This unique low profile double door cabinet provides lots of storage and will be a great visual addition to your space. 26" x 39.8" x 16.5"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 39.75in W x 16.5in D x 26in H |
| Product Material: | Eng Wood, Iron |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | White finish |
| Product Color: | White |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100152 |
| Product SKU: | 401700 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Moroccan Dynasty Door Accent Cabinet |
| Dynasty Door Accent Cabinet |
| Gold Moroccan Dynasty Door Accent |
| White Gold Moroccan Dynasty Door |
| Moroccan Dynasty Door Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























