
White And Gold Lines 2 Drawer Nightstand By Homeroots
Give your bedroom a stylish and modern look with this White and Gold Lines 2 Drawer Nightstand. This nightstand has a white finish, with thin line gold metal accents and is expertly crafted from mahogany wood solids & veneer. It has ball bearing metal 2 drawers that is great for storage and legs that raise it up off the floor for an overall modern sensibility. It hints at subtle refinement, without overpowering your current decor. It fluidly fits in with a variety of aesthetics and color schemes to compliment your bedroom setting. 26" x 20" x 15".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 26 H x 20 W x 15 D |
| Product Material: | Mahogany Solids & Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Classic white finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399257 |
| Product UPC: | 808230075733 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Gold Lines Drawer Nightstand |
| Gold Lines Drawer Nightstand |
| White Gold Lines Drawer |
| Lines Drawer Nightstand |
| Gold Lines Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



White And Gold Lines 2 Drawer Nightstand By Homeroots
Give your bedroom a stylish and modern look with this White and Gold Lines 2 Drawer Nightstand. This nightstand has a white finish, with thin line gold metal accents and is expertly crafted from mahogany wood solids & veneer. It has ball bearing metal 2 drawers that is great for storage and legs that raise it up off the floor for an overall modern sensibility. It hints at subtle refinement, without overpowering your current decor. It fluidly fits in with a variety of aesthetics and color schemes to compliment your bedroom setting. 26" x 20" x 15".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 26 H x 20 W x 15 D |
| Product Material: | Mahogany Solids & Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Classic white finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399257 |
| Product UPC: | 808230075733 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Gold Lines Drawer Nightstand |
| Gold Lines Drawer Nightstand |
| White Gold Lines Drawer |
| Lines Drawer Nightstand |
| Gold Lines Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Give your bedroom a stylish and modern look with this White and Gold Lines 2 Drawer Nightstand. This nightstand has a white finish, with thin line gold metal accents and is expertly crafted from mahogany wood solids & veneer. It has ball bearing metal 2 drawers that is great for storage and legs that raise it up off the floor for an overall modern sensibility. It hints at subtle refinement, without overpowering your current decor. It fluidly fits in with a variety of aesthetics and color schemes to compliment your bedroom setting. 26" x 20" x 15".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 26 H x 20 W x 15 D |
| Product Material: | Mahogany Solids & Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Classic white finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399257 |
| Product UPC: | 808230075733 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Gold Lines Drawer Nightstand |
| Gold Lines Drawer Nightstand |
| White Gold Lines Drawer |
| Lines Drawer Nightstand |
| Gold Lines Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























