
White And Brown Two Tone Wooden Kitchen Island With 3 Drawers By Homeroots
Equipped with shelves and drawers, solid wood kitchen island that offers ample storage space for a wide variety of items in addition to a working countertop.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 30in W x 60in D x 34.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | White/Light Brown |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822715964 |
| Product SKU: | 380616 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wooden Kitchen Island Drawers |
| Tone Wooden Kitchen Island Drawers |
| Kitchen Island Drawers |
| Brown Tone Wooden Kitchen Island |
| Wooden Kitchen Island |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $2,600.83
-65%$2,600.83
$910.29More Images






White And Brown Two Tone Wooden Kitchen Island With 3 Drawers By Homeroots
Equipped with shelves and drawers, solid wood kitchen island that offers ample storage space for a wide variety of items in addition to a working countertop.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 30in W x 60in D x 34.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | White/Light Brown |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822715964 |
| Product SKU: | 380616 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wooden Kitchen Island Drawers |
| Tone Wooden Kitchen Island Drawers |
| Kitchen Island Drawers |
| Brown Tone Wooden Kitchen Island |
| Wooden Kitchen Island |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Equipped with shelves and drawers, solid wood kitchen island that offers ample storage space for a wide variety of items in addition to a working countertop.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 30in W x 60in D x 34.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | White/Light Brown |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822715964 |
| Product SKU: | 380616 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wooden Kitchen Island Drawers |
| Tone Wooden Kitchen Island Drawers |
| Kitchen Island Drawers |
| Brown Tone Wooden Kitchen Island |
| Wooden Kitchen Island |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























