
White And Brown Retro 2 Drawer Nightstand By Homeroots
Give your bedroom a stylish and modern look with this White and Brown Retro 2 Drawer Nightstand. This nightstand features a white finish and maple brown accents all crafted from sturdy mahogany wood solids & veneer. There are two drawers for storage, brushed gold drawer pulls, and an overall sense of casual cool fashion sense. This nightstand is versatile with a cool retro vibe and a mid-century modern appeal as well. It hints at subtle refinement, without overpowering your current decor. 26" x 21" x 16".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 26 H x 21 W x 16 D |
| Product Material: | Mahogany Wood Solids & Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White Finish with Acorn (Brown) Accents |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399255 |
| Product UPC: | 808230075719 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Brown Retro Drawer Nightstand |
| Brown Retro Drawer Nightstand |
| Retro Drawer Nightstand |
| White Brown Retro Drawer |
| Brown Retro Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

White And Brown Retro 2 Drawer Nightstand By Homeroots
Give your bedroom a stylish and modern look with this White and Brown Retro 2 Drawer Nightstand. This nightstand features a white finish and maple brown accents all crafted from sturdy mahogany wood solids & veneer. There are two drawers for storage, brushed gold drawer pulls, and an overall sense of casual cool fashion sense. This nightstand is versatile with a cool retro vibe and a mid-century modern appeal as well. It hints at subtle refinement, without overpowering your current decor. 26" x 21" x 16".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 26 H x 21 W x 16 D |
| Product Material: | Mahogany Wood Solids & Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White Finish with Acorn (Brown) Accents |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399255 |
| Product UPC: | 808230075719 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Brown Retro Drawer Nightstand |
| Brown Retro Drawer Nightstand |
| Retro Drawer Nightstand |
| White Brown Retro Drawer |
| Brown Retro Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Give your bedroom a stylish and modern look with this White and Brown Retro 2 Drawer Nightstand. This nightstand features a white finish and maple brown accents all crafted from sturdy mahogany wood solids & veneer. There are two drawers for storage, brushed gold drawer pulls, and an overall sense of casual cool fashion sense. This nightstand is versatile with a cool retro vibe and a mid-century modern appeal as well. It hints at subtle refinement, without overpowering your current decor. 26" x 21" x 16".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 26 H x 21 W x 16 D |
| Product Material: | Mahogany Wood Solids & Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White Finish with Acorn (Brown) Accents |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399255 |
| Product UPC: | 808230075719 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Brown Retro Drawer Nightstand |
| Brown Retro Drawer Nightstand |
| Retro Drawer Nightstand |
| White Brown Retro Drawer |
| Brown Retro Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























