
White And Black Solid Mango Wood Frame Sideboard With 4 Drawers And 4 Shelves By Homeroots
This is a wooden buffet in a two-tone color scheme. It features four drawers and shelf space behind window-like, wooden glass doors. Finished in spectacular white paint that highlights the natural variation and grain of the mango wood used with black accents, This sideboard has an unsurpassed, elegant charm and is sure to look great in farmhouse styled spaces.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 20.8in W x 75in D x 34.3in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | White, Black, Brown |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853253 |
| Product SKU: | 380254 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Frame Sideboard Drawers |
| Solid Mango Wood Frame Sideboard |
| Mango Wood Frame Sideboard |
| Wood Frame Sideboard Drawers |
| Black Solid Mango Wood Frame |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





White And Black Solid Mango Wood Frame Sideboard With 4 Drawers And 4 Shelves By Homeroots
This is a wooden buffet in a two-tone color scheme. It features four drawers and shelf space behind window-like, wooden glass doors. Finished in spectacular white paint that highlights the natural variation and grain of the mango wood used with black accents, This sideboard has an unsurpassed, elegant charm and is sure to look great in farmhouse styled spaces.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 20.8in W x 75in D x 34.3in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | White, Black, Brown |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853253 |
| Product SKU: | 380254 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Frame Sideboard Drawers |
| Solid Mango Wood Frame Sideboard |
| Mango Wood Frame Sideboard |
| Wood Frame Sideboard Drawers |
| Black Solid Mango Wood Frame |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a wooden buffet in a two-tone color scheme. It features four drawers and shelf space behind window-like, wooden glass doors. Finished in spectacular white paint that highlights the natural variation and grain of the mango wood used with black accents, This sideboard has an unsurpassed, elegant charm and is sure to look great in farmhouse styled spaces.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 20.8in W x 75in D x 34.3in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | White, Black, Brown |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853253 |
| Product SKU: | 380254 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Frame Sideboard Drawers |
| Solid Mango Wood Frame Sideboard |
| Mango Wood Frame Sideboard |
| Wood Frame Sideboard Drawers |
| Black Solid Mango Wood Frame |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























