
Wenge Dresser By Homeroots
store your personal valuables and keep your room organized with this beautiful dresser. featuring a rectangular table top and five amply spaced drawers, this dresser has got a transitional appeal that will blend with any home decor. its wenge finish is beautiful and will elevate the look and feel of your room. dimensions: 63" x 22" x 32".
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 32 H x 63 W x 22 D |
| Product Material: | High Gloss |
| Product Color: | Wenge |
| Finish: | High Gloss |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366209 |
| Product UPC: | 4512839470948 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 63 22 32 Wenge Dresser |
| 22 32 Wenge Dresser |
| 32 Wenge Dresser |
| 63 22 32 Wenge |
| 22 32 Wenge |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Wenge Dresser By Homeroots
store your personal valuables and keep your room organized with this beautiful dresser. featuring a rectangular table top and five amply spaced drawers, this dresser has got a transitional appeal that will blend with any home decor. its wenge finish is beautiful and will elevate the look and feel of your room. dimensions: 63" x 22" x 32".
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 32 H x 63 W x 22 D |
| Product Material: | High Gloss |
| Product Color: | Wenge |
| Finish: | High Gloss |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366209 |
| Product UPC: | 4512839470948 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 63 22 32 Wenge Dresser |
| 22 32 Wenge Dresser |
| 32 Wenge Dresser |
| 63 22 32 Wenge |
| 22 32 Wenge |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
store your personal valuables and keep your room organized with this beautiful dresser. featuring a rectangular table top and five amply spaced drawers, this dresser has got a transitional appeal that will blend with any home decor. its wenge finish is beautiful and will elevate the look and feel of your room. dimensions: 63" x 22" x 32".
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 32 H x 63 W x 22 D |
| Product Material: | High Gloss |
| Product Color: | Wenge |
| Finish: | High Gloss |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366209 |
| Product UPC: | 4512839470948 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 63 22 32 Wenge Dresser |
| 22 32 Wenge Dresser |
| 32 Wenge Dresser |
| 63 22 32 Wenge |
| 22 32 Wenge |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























