
Wenge Dining Chair By Homeroots
Adding new dining room chairs to your home is a perfect way to spruce up your space. These beautiful dining chairs will help to enhance your current decor with their contemporary style. Made of a sturdy frame, you can rest assured knowing you will enjoy these chairs for years to come. Dining room chair, Sold as a single ,Color: brown ,Dimensions: 19 inches wide x 23 inches long x 46 inches high
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 19in W x 23in D x 46in H |
| Product Material: | Mdf |
| Wood Species: | Alder |
| Leg Material: | Solid Wood |
| Finish: | High Gloss |
| Product Color: | Wenge |
| Leg Color: | Espresso Brown |
| Number of Chairs Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822745992 |
| Product SKU: | 329672 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Wenge Dining Chair By Homeroots
Adding new dining room chairs to your home is a perfect way to spruce up your space. These beautiful dining chairs will help to enhance your current decor with their contemporary style. Made of a sturdy frame, you can rest assured knowing you will enjoy these chairs for years to come. Dining room chair, Sold as a single ,Color: brown ,Dimensions: 19 inches wide x 23 inches long x 46 inches high
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 19in W x 23in D x 46in H |
| Product Material: | Mdf |
| Wood Species: | Alder |
| Leg Material: | Solid Wood |
| Finish: | High Gloss |
| Product Color: | Wenge |
| Leg Color: | Espresso Brown |
| Number of Chairs Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822745992 |
| Product SKU: | 329672 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Adding new dining room chairs to your home is a perfect way to spruce up your space. These beautiful dining chairs will help to enhance your current decor with their contemporary style. Made of a sturdy frame, you can rest assured knowing you will enjoy these chairs for years to come. Dining room chair, Sold as a single ,Color: brown ,Dimensions: 19 inches wide x 23 inches long x 46 inches high
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 19in W x 23in D x 46in H |
| Product Material: | Mdf |
| Wood Species: | Alder |
| Leg Material: | Solid Wood |
| Finish: | High Gloss |
| Product Color: | Wenge |
| Leg Color: | Espresso Brown |
| Number of Chairs Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822745992 |
| Product SKU: | 329672 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























