
Wenge Chest By Homeroots
store your personal valuables and keep your room organized with this beautiful chest. featuring a rectangular table top and five amply spaced drawers, this chest has got a transitional appeal that will blend with any home decor. its wenge finish is beautiful and will elevate the look and feel of your room. dimensions: 39" x 22" x 41".5".
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 41.5 H x 39 W x 22 D |
| Product Material: | High Gloss |
| Product Color: | Wenge |
| Finish: | High Gloss |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366211 |
| Product UPC: | 4512839470924 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 22 41 Wenge Chest |
| 39 22 41 Wenge Chest |
| 41 Wenge Chest |
| 39 22 41 Wenge |
| 22 41 Wenge |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Wenge Chest By Homeroots
store your personal valuables and keep your room organized with this beautiful chest. featuring a rectangular table top and five amply spaced drawers, this chest has got a transitional appeal that will blend with any home decor. its wenge finish is beautiful and will elevate the look and feel of your room. dimensions: 39" x 22" x 41".5".
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 41.5 H x 39 W x 22 D |
| Product Material: | High Gloss |
| Product Color: | Wenge |
| Finish: | High Gloss |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366211 |
| Product UPC: | 4512839470924 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 22 41 Wenge Chest |
| 39 22 41 Wenge Chest |
| 41 Wenge Chest |
| 39 22 41 Wenge |
| 22 41 Wenge |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
store your personal valuables and keep your room organized with this beautiful chest. featuring a rectangular table top and five amply spaced drawers, this chest has got a transitional appeal that will blend with any home decor. its wenge finish is beautiful and will elevate the look and feel of your room. dimensions: 39" x 22" x 41".5".
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 41.5 H x 39 W x 22 D |
| Product Material: | High Gloss |
| Product Color: | Wenge |
| Finish: | High Gloss |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366211 |
| Product UPC: | 4512839470924 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 22 41 Wenge Chest |
| 39 22 41 Wenge Chest |
| 41 Wenge Chest |
| 39 22 41 Wenge |
| 22 41 Wenge |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























