
Webster Antique Cherry Coat Rack Tree By Homeroots
This Craftsman-inspired costumer is simple, yet sturdy. Eight coat hooks offer abundant function. The lower four hooks are great for umbrellas, and also allow children to hang up their own coats. Solid hardwood construction.
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 68.5 H x 18 W x 18 D |
| Product Color: | Cherry |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Antique Cherry |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product SKU: | 389260 |
| Product UPC: | 4512822871349 |
Additional Information
| antique cherry coat rack tree |
| webster antique cherry coat rack |
| cherry coat rack tree |
| antique cherry coat rack |
| webster antique cherry coat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Webster Antique Cherry Coat Rack Tree By Homeroots
This Craftsman-inspired costumer is simple, yet sturdy. Eight coat hooks offer abundant function. The lower four hooks are great for umbrellas, and also allow children to hang up their own coats. Solid hardwood construction.
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 68.5 H x 18 W x 18 D |
| Product Color: | Cherry |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Antique Cherry |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product SKU: | 389260 |
| Product UPC: | 4512822871349 |
Additional Information
| antique cherry coat rack tree |
| webster antique cherry coat rack |
| cherry coat rack tree |
| antique cherry coat rack |
| webster antique cherry coat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Craftsman-inspired costumer is simple, yet sturdy. Eight coat hooks offer abundant function. The lower four hooks are great for umbrellas, and also allow children to hang up their own coats. Solid hardwood construction.
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 68.5 H x 18 W x 18 D |
| Product Color: | Cherry |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Antique Cherry |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product SKU: | 389260 |
| Product UPC: | 4512822871349 |
Additional Information
| antique cherry coat rack tree |
| webster antique cherry coat rack |
| cherry coat rack tree |
| antique cherry coat rack |
| webster antique cherry coat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























