
Weathered White Washed Gray Wood Loft Bed Twin Size By Homeroots
This loft bed in weathered white finish is sturdy enough to ensure safety of your children. Put it in any youth bedroom for your children to create memorable adventures. This loft bed presents a tree house design with windows and roof above the upper part. Bookshelf cabinet is sold separately.
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 88 H x 43 W x 80 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Finish: | Weathered White & Washed Gray |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347188 |
| Product UPC: | 4512839709819 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Loft Bed Twin Size |
| Gray Wood Loft Bed |
| Loft Bed Twin Size |
| Gray Wood Loft Bed Twin |
| Washed Gray Wood Loft Bed |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,587.50
-65%$1,587.50
$555.62More Images



Weathered White Washed Gray Wood Loft Bed Twin Size By Homeroots
This loft bed in weathered white finish is sturdy enough to ensure safety of your children. Put it in any youth bedroom for your children to create memorable adventures. This loft bed presents a tree house design with windows and roof above the upper part. Bookshelf cabinet is sold separately.
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 88 H x 43 W x 80 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Finish: | Weathered White & Washed Gray |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347188 |
| Product UPC: | 4512839709819 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Loft Bed Twin Size |
| Gray Wood Loft Bed |
| Loft Bed Twin Size |
| Gray Wood Loft Bed Twin |
| Washed Gray Wood Loft Bed |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This loft bed in weathered white finish is sturdy enough to ensure safety of your children. Put it in any youth bedroom for your children to create memorable adventures. This loft bed presents a tree house design with windows and roof above the upper part. Bookshelf cabinet is sold separately.
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 88 H x 43 W x 80 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Finish: | Weathered White & Washed Gray |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347188 |
| Product UPC: | 4512839709819 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Loft Bed Twin Size |
| Gray Wood Loft Bed |
| Loft Bed Twin Size |
| Gray Wood Loft Bed Twin |
| Washed Gray Wood Loft Bed |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























