
Weathered Oak Wooden Nightstand By Homeroots
the alluring beauty and classic style of this nightstand will surely transform the hollow of any bedroom into something spectacular. its sleek edges and design offer a perfect accent to the existing decor in your living space. this masterpiece features three drawers for safekeeping personal stuffs like novels, jewelry box or cosmetics. the unique design is solidified by the weathered oak overall finish. the intricate design makes it an ideal piece for your bedroom.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 26 H x 27 W x 18 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Weathered Oak |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285905 |
| Product UPC: | 614486168750 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 26 Weathered Oak Wooden Nightstand |
| Oak Wooden Nightstand |
| Weathered Oak Wooden Nightstand |
| 27 18 26 Weathered Oak |
| 18 26 Weathered Oak Wooden |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $357.46
-65%$357.46
$125.11More Images


Weathered Oak Wooden Nightstand By Homeroots
the alluring beauty and classic style of this nightstand will surely transform the hollow of any bedroom into something spectacular. its sleek edges and design offer a perfect accent to the existing decor in your living space. this masterpiece features three drawers for safekeeping personal stuffs like novels, jewelry box or cosmetics. the unique design is solidified by the weathered oak overall finish. the intricate design makes it an ideal piece for your bedroom.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 26 H x 27 W x 18 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Weathered Oak |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285905 |
| Product UPC: | 614486168750 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 26 Weathered Oak Wooden Nightstand |
| Oak Wooden Nightstand |
| Weathered Oak Wooden Nightstand |
| 27 18 26 Weathered Oak |
| 18 26 Weathered Oak Wooden |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
the alluring beauty and classic style of this nightstand will surely transform the hollow of any bedroom into something spectacular. its sleek edges and design offer a perfect accent to the existing decor in your living space. this masterpiece features three drawers for safekeeping personal stuffs like novels, jewelry box or cosmetics. the unique design is solidified by the weathered oak overall finish. the intricate design makes it an ideal piece for your bedroom.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 26 H x 27 W x 18 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Weathered Oak |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285905 |
| Product UPC: | 614486168750 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 26 Weathered Oak Wooden Nightstand |
| Oak Wooden Nightstand |
| Weathered Oak Wooden Nightstand |
| 27 18 26 Weathered Oak |
| 18 26 Weathered Oak Wooden |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























