
Weathered Oak Wood Desk By Homeroots
Combining chrome "X" legs and beautifully finished wood, the Callers desk is statement piece as well as a functional desk. It comes with 2 drawers that follow the front angle created by the "X" design of the sides. It is a wonderful pairing of hard lines and warm wood tone.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 30 H x 36 W x 21 D |
| Product Color: | Weathered Oak |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Weathered Oak |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 286397 |
| Product UPC: | 4512839430973 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 30 Weathered Oak Wood Desk |
| Oak Wood Desk |
| Weathered Oak Wood Desk |
| 36 21 30 Weathered Oak |
| 21 30 Weathered Oak Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Weathered Oak Wood Desk By Homeroots
Combining chrome "X" legs and beautifully finished wood, the Callers desk is statement piece as well as a functional desk. It comes with 2 drawers that follow the front angle created by the "X" design of the sides. It is a wonderful pairing of hard lines and warm wood tone.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 30 H x 36 W x 21 D |
| Product Color: | Weathered Oak |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Weathered Oak |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 286397 |
| Product UPC: | 4512839430973 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 30 Weathered Oak Wood Desk |
| Oak Wood Desk |
| Weathered Oak Wood Desk |
| 36 21 30 Weathered Oak |
| 21 30 Weathered Oak Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Combining chrome "X" legs and beautifully finished wood, the Callers desk is statement piece as well as a functional desk. It comes with 2 drawers that follow the front angle created by the "X" design of the sides. It is a wonderful pairing of hard lines and warm wood tone.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 30 H x 36 W x 21 D |
| Product Color: | Weathered Oak |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Weathered Oak |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 286397 |
| Product UPC: | 4512839430973 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 30 Weathered Oak Wood Desk |
| Oak Wood Desk |
| Weathered Oak Wood Desk |
| 36 21 30 Weathered Oak |
| 21 30 Weathered Oak Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























