
Weathered Grey Finish Wood 3 Drawer Nightstand By Homeroots
Give your bedroom a stylish and modern look with this Weathered Grey Finish Wood 3 Drawer Nightstand. This nightstand has a distressed and weathered grey brush finish, constructed with plantation mahogany wood solids and veneer. It has 3 drawers that makes this piece great for storage. It hints at subtle refinement with its x design, without overpowering your current decor. It fluidly fits in with a variety of aesthetics and color schemes to compliment your bedroom setting. 26" x 25.5" x 18".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 26 H x 25.5 W x 18 D |
| Product Material: | Plantation Mahogany Wood Solids & Okoume Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Weathered Gray Finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399251 |
| Product UPC: | 808230075672 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Grey Finish Wood Drawer Nightstand |
| Finish Wood Drawer Nightstand |
| Wood Drawer Nightstand |
| Weathered Grey Finish Wood Drawer |
| Grey Finish Wood Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Weathered Grey Finish Wood 3 Drawer Nightstand By Homeroots
Give your bedroom a stylish and modern look with this Weathered Grey Finish Wood 3 Drawer Nightstand. This nightstand has a distressed and weathered grey brush finish, constructed with plantation mahogany wood solids and veneer. It has 3 drawers that makes this piece great for storage. It hints at subtle refinement with its x design, without overpowering your current decor. It fluidly fits in with a variety of aesthetics and color schemes to compliment your bedroom setting. 26" x 25.5" x 18".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 26 H x 25.5 W x 18 D |
| Product Material: | Plantation Mahogany Wood Solids & Okoume Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Weathered Gray Finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399251 |
| Product UPC: | 808230075672 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Grey Finish Wood Drawer Nightstand |
| Finish Wood Drawer Nightstand |
| Wood Drawer Nightstand |
| Weathered Grey Finish Wood Drawer |
| Grey Finish Wood Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Give your bedroom a stylish and modern look with this Weathered Grey Finish Wood 3 Drawer Nightstand. This nightstand has a distressed and weathered grey brush finish, constructed with plantation mahogany wood solids and veneer. It has 3 drawers that makes this piece great for storage. It hints at subtle refinement with its x design, without overpowering your current decor. It fluidly fits in with a variety of aesthetics and color schemes to compliment your bedroom setting. 26" x 25.5" x 18".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 26 H x 25.5 W x 18 D |
| Product Material: | Plantation Mahogany Wood Solids & Okoume Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Weathered Gray Finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399251 |
| Product UPC: | 808230075672 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Grey Finish Wood Drawer Nightstand |
| Finish Wood Drawer Nightstand |
| Wood Drawer Nightstand |
| Weathered Grey Finish Wood Drawer |
| Grey Finish Wood Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























