
Wdn Bird Bowl By Kalalou
Bird is the word. Use this carved bird bowl as a planter or display bowl on a bookshelf or keep trinkets together on your desk. Black with white detail, this bowl makes a great gift to a hunter or bird watcher.
Specifications
| Product Dimension: | 23" L x 5.5" W x 6" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Whitewashed |
| Product SKU: | DWA1041 |
| Product UPC: | 8416281103313 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted by skilled artisans in Indonesia. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Wdn Bird Bowl By Kalalou
Bird is the word. Use this carved bird bowl as a planter or display bowl on a bookshelf or keep trinkets together on your desk. Black with white detail, this bowl makes a great gift to a hunter or bird watcher.
Specifications
| Product Dimension: | 23" L x 5.5" W x 6" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Whitewashed |
| Product SKU: | DWA1041 |
| Product UPC: | 8416281103313 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted by skilled artisans in Indonesia. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bird is the word. Use this carved bird bowl as a planter or display bowl on a bookshelf or keep trinkets together on your desk. Black with white detail, this bowl makes a great gift to a hunter or bird watcher.
Specifications
| Product Dimension: | 23" L x 5.5" W x 6" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Whitewashed |
| Product SKU: | DWA1041 |
| Product UPC: | 8416281103313 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted by skilled artisans in Indonesia. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























