
Wavy Full Length Mirror By Homeroots
The Wavy Full Length Mirror has a contemporary silver frame with subtle curves. This mirror has a wavy frame that is different, but would look great on any wall. Place horizontally above your living room sofa or two sink vanity, vertically in your bedroom or entryway. This large decorative wall mirror will blend effortlessly with any home or office decorating scheme. 65" x 24" x 0.75".
Specifications
| Product Dimensions: | 65" H x 24" W x 0.75" D |
| Product Color: | Clear |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 396577 |
| Product UPC: | 808230067219 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Wavy Full Length Mirror By Homeroots
The Wavy Full Length Mirror has a contemporary silver frame with subtle curves. This mirror has a wavy frame that is different, but would look great on any wall. Place horizontally above your living room sofa or two sink vanity, vertically in your bedroom or entryway. This large decorative wall mirror will blend effortlessly with any home or office decorating scheme. 65" x 24" x 0.75".
Specifications
| Product Dimensions: | 65" H x 24" W x 0.75" D |
| Product Color: | Clear |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 396577 |
| Product UPC: | 808230067219 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Wavy Full Length Mirror has a contemporary silver frame with subtle curves. This mirror has a wavy frame that is different, but would look great on any wall. Place horizontally above your living room sofa or two sink vanity, vertically in your bedroom or entryway. This large decorative wall mirror will blend effortlessly with any home or office decorating scheme. 65" x 24" x 0.75".
Specifications
| Product Dimensions: | 65" H x 24" W x 0.75" D |
| Product Color: | Clear |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 396577 |
| Product UPC: | 808230067219 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























