
Watercolor World Map Wood Framed Wall Art By Homeroots
Enjoy charting your next adventure with the Watercolor World Map Print Wall Art. This beautifully printed map features warm to cool shades of pink and blue on a white background and a handcrafted wooden frame, imparting a sophisticated Old World feel that calls to mind a map that might have been used by great explorers. Measures 44" W x 1.50" D x 30" H and comes ready to hang horizontally on the wall.
Specifications
| Product Dimensions: | 30" H x 44" W x 1.5" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Varnish |
| Product Material: | MDF |
| Product Style: | Classic |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 373216 |
| Product UPC: | 4512839443539 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Watercolor World Map Wood Framed Wall Art By Homeroots
Enjoy charting your next adventure with the Watercolor World Map Print Wall Art. This beautifully printed map features warm to cool shades of pink and blue on a white background and a handcrafted wooden frame, imparting a sophisticated Old World feel that calls to mind a map that might have been used by great explorers. Measures 44" W x 1.50" D x 30" H and comes ready to hang horizontally on the wall.
Specifications
| Product Dimensions: | 30" H x 44" W x 1.5" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Varnish |
| Product Material: | MDF |
| Product Style: | Classic |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 373216 |
| Product UPC: | 4512839443539 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Enjoy charting your next adventure with the Watercolor World Map Print Wall Art. This beautifully printed map features warm to cool shades of pink and blue on a white background and a handcrafted wooden frame, imparting a sophisticated Old World feel that calls to mind a map that might have been used by great explorers. Measures 44" W x 1.50" D x 30" H and comes ready to hang horizontally on the wall.
Specifications
| Product Dimensions: | 30" H x 44" W x 1.5" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Varnish |
| Product Material: | MDF |
| Product Style: | Classic |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 373216 |
| Product UPC: | 4512839443539 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























