
Warm Gray Faux Wood Rectangle Mirror By Homeroots
Transitional in style, the Warm Gray Faux Wood Rectangle Mirror can be used in almost any room or with almost any design aesthetic. The double edge frame features an inlaid tile pattern design that surrounds the beveled center mirror. Classic with a modern twist, this warm galvanized gray tone faux wood finish gives off calming and peaceful vibes that will allow this great accent mirror to blend in effortlessly. 28" x 22" x 1"
Specifications
| Product Dimensions: | 28" H x 22" W x 1" D |
| Product Color: | Gray |
| Product Finish: | Faux Gray Wood |
| Product Material: | Polystyrene |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401219 |
| Product UPC: | 808230095342 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $126.73
-65%$126.73
$44.36More Images



Warm Gray Faux Wood Rectangle Mirror By Homeroots
Transitional in style, the Warm Gray Faux Wood Rectangle Mirror can be used in almost any room or with almost any design aesthetic. The double edge frame features an inlaid tile pattern design that surrounds the beveled center mirror. Classic with a modern twist, this warm galvanized gray tone faux wood finish gives off calming and peaceful vibes that will allow this great accent mirror to blend in effortlessly. 28" x 22" x 1"
Specifications
| Product Dimensions: | 28" H x 22" W x 1" D |
| Product Color: | Gray |
| Product Finish: | Faux Gray Wood |
| Product Material: | Polystyrene |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401219 |
| Product UPC: | 808230095342 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Transitional in style, the Warm Gray Faux Wood Rectangle Mirror can be used in almost any room or with almost any design aesthetic. The double edge frame features an inlaid tile pattern design that surrounds the beveled center mirror. Classic with a modern twist, this warm galvanized gray tone faux wood finish gives off calming and peaceful vibes that will allow this great accent mirror to blend in effortlessly. 28" x 22" x 1"
Specifications
| Product Dimensions: | 28" H x 22" W x 1" D |
| Product Color: | Gray |
| Product Finish: | Faux Gray Wood |
| Product Material: | Polystyrene |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401219 |
| Product UPC: | 808230095342 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























